Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava fotografií tří mladých autorů

20. 9. 2007
Obrazek
Akce se podařila!!!
Ve čtvrtek bude Vernisáží slavnostně zahájena výstava tří mladých fotografů, která představí volný výběr jejich tvorby. Zároveň tak bude spuštěn provoz v nově vzniklé městské galerii, která je přístupná vždy v úředních hodinách. Ta vznikla díky spolupráci Městského úřadu - odboru školství, kultury a sportu, který poskytl prostory a zajistil jejich speciální osvětlení a neformální skupině mládeže KLA.CE.K., která spolufinancovala úpravu prostor pro zavěšení eroklipů a také jejich nákup.
Rádi bychom ještě poděkovali Ing. Vlastislavu Balcarovi za kompletní přípravu této výstavy, od konzultací, až po samotnou instalaci fotografií a to včetně grafických návrhů na využítí prostor, podle kterých je nyní "galerie" osazena.
Doufáme, že tato akce nebude zdaleka poslední, a že se najde hodně tvůrců, kteří budou mít zájem nově upravené prostory využít pro svou prezentaci.

Na vernisáž i výstavu jste všichni srdečně zváni!!!!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Vlajky na letáku

(Lucie Peterková, 26. 9. 2007 20:17)

Vážený pane Hladíku,

dějkujeme upřímně za upozornění, které jste nám zaslal. V tuto chvíli si snad můžeme jen přát, aby nás nikdo nenapadl za porušování zákona a hanobení státních symbolů, což opravdu nebyl úmysl. Samozřejmě pak mohu pouze slíbit, že si na takovou věc pro příště dáme pozor!

S přáním PRIMA podzimních dní za Neformální skupinu mládeže KLA.CE.K.

Lucka Peterková

Vlajky na letáku

(Jiří Hladík, 26. 9. 2007 16:12)

Výstava tří mladých fotografů je rozhodně zajímavým počinem v nově zřízené městské galerii a dík za ni. Jenom mě mrzí, že si pořadatelé (kteří navíc spolupracovali s odborem školství, kultury a sportu náchodského MěÚ) nedali víc práce s letákem, který zve na výstavu a vernisáž 27.9. Výtvarník, který jej vytvořil, na letáku použil i vlajky zemí vystavujících fotografů. A v tom je kámen úrazu. U české státní vlajky na shora zmiňovaném letáku dosahuje modrý klín pouze do třetiny délky listu vlajky. Správně má být do poloviny - viz zákon č. 3/1993 Sb.§4. Chybné je také umístění bílého pole vlajky vpravo. Při svislém vyvěšení má být totiž bílé pole vlevo z hlediska pozorovatele - viz zákon č. 352/2001 Sb.§9 písm. a). Přes tuto drobnou výtku přeji výstavě zdar a hojnou účast. Jiří Hladík